Kamienica pod Siódemką to wyjątkowy budynek zlokalizowany przy ul. 3 Maja 7,w odległości zaledwie 150 metrów od Placu Litewskiego. Powstaje z myślą o osobach, które cenią wysoki standard oraz komfort, jaki daje mieszkanie w samym centrum miasta.
  Budynek będzie się składał z nowoczesnych mieszkań i apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Najmniejsze spośród nich będą miały 30, a największe – nawet 130 m2. Odpowiednie mieszkanie lub apartament znajdą osoby chcące zamieszkać tutaj na stałe oraz przebywające w Lublinie w celach biznesowych.
  Na parterze „Kamienicy pod Siódemką” powstaną natomiast lokale użytkowe o pow. od 50 do 140 m2. Dzięki wyjątkowej lokalizacji budynku, będą one doskonałą propozycją dla firm, które szukają prestiżowej siedziby, z wygodnym dostępem dla klientów.
  Kamienica pod Siódemką będzie się wyróżniała wyjątkowym wyglądem, łączącym klasyczną elegancję z nowoczesnymi elementami. Doskonale wpisze się więc w architekturę zabytkowych kamienic przy ul. 3 Maja.
  Budynek będzie się składał z dwóch skrzydeł, usytuowanych na planie litery L. Charakterystyczny wygląd nadadzą mu duże, drewniane okna o wydłużonym kształcie, typowym dla mieszczańskich kamienic. Co istotne, elewacja będzie wykonana z użyciem materiałów wysokiej klasy: odpowiednich tynków, elementów ze szkła, naturalnego kamienia oraz aluminium.   Wyższe skrzydło budynku będzie złożone z czterech pięter i mieszkalnego poddasza, przykrytego dwuspadowym dachem. Niższą część Kamienicy pod Siódemką zwieńczą natomiast tarasy z widokiem na północne dzielnice miasta. Obszerne balkony usytuowane na południowej ścianie budynku zostaną natomiast zacienione odpowiednimi elementami architektonicznymi.
  Do wnętrza Kamienicy pod Siódemką będzie prowadził charakterystyczny dla śródmiejskiej architektury, prześwit bramowy. Wejścia na klatki schodowe będą natomiast dostępne z wewnętrznego dziedzińca. Z kolei na poszczególne kondygnacje, mieszkańców poprowadzą dwie klatki schodowe z windami.
  Przy jednym z wejść do budynku powstanie recepcja. Jej pracownik będzie obsługiwał monitoring, zapewniający bezpieczeństwo na terenie całej nieruchomości.
  Na poziomie -1 i -2 powstaną garaże przeznaczone dla 68 samochodów oraz miejsca dla rowerów. Dodatkowe miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych a także stojaki na rowery będą usytuowane przed budynkiem.
  Przestrzeń wokół Kamienicy pod Siódemką będzie wykończona wysokiej klasy materiałami.
  Autorami projektu Kamienicy pod Siódemką są architekci z renomowanej pracowni Arkada. Firma ta ma w swoim dorobku wiele udanych realizacji. Wśród nich są także „Apartamenty Spokojna”, nagrodzone Kryształową Cegłą.
ELEWACJA PÓŁNOCNA
ELEWACJA POŁUDNIOWA
ELEWACJA ZACHODNIA
ELEWACJA WSCHODNIA